Kongres FICPI 2015

2015-03-05

W tym roku hasłem przewodnim Kongresu jest "Adapt to advance". Pytaniem towarzyszącym jest to czy branża IP jest zależna od wzrostu ekonomicznego czy może wzrost ekonomiczny wymusza zmiany od branży IP. Promocja innowacji stała się celem dla wielu państw, ale nie wszystkie odnoszą w tej dziedzinie sukcesy. Po kryzysie ekonomicznym, którego doświadczyliśmy w roku 2008 świat potrzebuje wzrostu gospodarczego. Mimo to odbudowa silnej pozycji ekonomicznej w wielu państwach nie przebiega sprawnie lub nie widzi się jej wcale.

Ostatnie badania przeprowadzone w Europie i w Stanach Zjednoczonych potwierdzają, iż ochrona własności intelektualnej odgrywa znaczącą rolę na tych kontynentach. Co za tym idzie przedsiębiorstwa, które inwestują w badania i rozwój częstokroć wyprzedzają te przedsiębiorstwa, które tego nie robią. Wszystko wskazuje na to, iż przez najbliższe pięć, dziesięć lat , środowisko branżowe zmieni się dla klientów, biur patentowych i oczywiście dla specjalistów tej dziedziny.

Zarządzający kancelariami patentowymi na całym świecie jak również liderzy tej branży nie wyłączając małych i średnich przedsiębiorstw debatują jak brażna IP dostosuje się do nowych wymogów. Zdefiniowanie nowych celów i poglądów na temat tego jakie są kluczowe sposoby promocji usług ochrony własności intelektualnej będą głównymi wątkami dyskusji w trakcie kwietniowego spotkania. Uczestnictwo w nim zapewni zatem informacje z pierwszej ręki, jak także Państwa kancelarie mogą adaptować się skutecznie do zmian.Kongres odbędzie się w Cape Town International Convention Centre (CTICC).

Na terenie miasta do dyspozycji pozostają liczne hotele położone tuż obok miejsca spotkania.

Oryginalny tekst zaproszenia możecie Państwo uzyskać :TUTAJ
Zgromadzeni na Kongresie będą mieli realny wpływ na poruszane tam tematy. Wszelkie kwestie mogą być zgłaszane ( zarówno jeśli chodzi o obecną działalność Stowarzyszenia jak i przyszłą ). Jeśli posiadacie Państwo takie tematy zachęcamy do wysłania krótkiego maila na adres secretariat@ficpi.org